موقعیت شما: صفحه اصلیآرشیو اخباراخبار هیئت کشتی پس از جلسه لالوویچ و رسول خادم

پس از جلسه لالوویچ و رسول خادم


  پس از جلسه لالوویچ و رسول خادم

 بازگشت میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در سال 2018 میلادی به ایران

 تقاضای بازنگری در شهر میزبان مسابقات جام جهانی  از سوی اتحادیه
 
 با توجه به جلسه روزهای اخیر خادم و لالوویچ ، میزبانی ایران در رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۸ میلادی مجددا پذیرفته شد.

 جام جهانی کشتی فرنگی که قرار بود فروردین ماه سال جاری در ایران برگزار شود،  به دلیل شرایط خاص فدراسیون در آن زمان و همچنین فراهم نبودن خدمات لازم و سالن برگزاری مسابقات در شهر متقاضی میزبانی( اهواز)، از سوی اتحادیه جهانی‌ با ابهاماتی روبرو شد و در نهایت در زمان مقرر برگزار نشد. بازسپاری مجدد  برگزاری مسابقات مذکور نیز منوط به  روشن شدن وضعیت مدیریت فدراسیون  کشتی ایران و در نهایت جلسه مشترک با اتحادیه جهانی کشتی شد.

 با توجه به جلسه روزهای اخیر خادم رییس فدراسیون کشتی ایران با ننادلالوویچ ریس اتحادیه جهانی کشتی در صربستان، مقرر شد با توجه به محدودیت زمانی در سال 2018 میلادی، ایران زمان مشخصی را بعد از مسابقات جهانی مجارستان و  قبل از پایان سال جاری میلادی برای جام جهانی کشتی فرنگی در نظر گرفته و به اتحادیه جهانی اعلام کند تا در نهایت زمان مشترک و مورد تایید طرفین مشخص شود.

 البته اتحادیه جهانی کشتی از ایران تقاضا کرد در ارتباط با شهر میزبان برگزاری مسابقات بررسی مجددی داشته باشد.

 قرار است فدراسیون کشتی با توجه به وضعیت متفاوت اقتصادی امروز کشور، بویژه هزینه های سنگین ارزی در کشور  که بالطبع فدراسیون کشتی بعنوان میزبان هم با آن مواجه است و همچنین عملکرد حمایت کننده مالی متقاضی میزبانی مسابقات جام جهانی در این مدت، مجددا موضوع میزبانی مسابقات را بررسی و در نهایت با توافق ایران و اتحادیه جهانی شهر میزبان جام جهانی کشتی فرنگی در سال 2018 میلادی در آینده نزدیک اعلام شود.