مقامات کرکوک: هنوز سرنوشت 10 هزار نفر نامشخص است – عکس پروفایل تختی

اخبار کشتی ایران و تهران، تختی استوره کشتی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شورای استانداری کرکوک عراق مدعی ربوده شدن بیش از ده هزار عرب در این استان شد که هنوز سرنوشت آنان مشخص نیست.

«محمد خضر» عضو این شورا ادعا کرد که «نیروهای آسایش و پیشمرگه، در زمان تسلط بر کرکوک، بیش از ده‌ها هزار شهروند عرب را ربوده‌اند».

نیروهای آسایش، نیروهای «امنیت داخلی» کُرد، به منزله پلیس منطقه کردستان عراق هستند. نیروهای پیشمرگه نیز به منزله ارتش کردستان عراق فعالیت می‌کنند.

پایگاه خبری «المعلومه» به نقل از خضر گزارش داد که شمار افرادی که در کرکوک ربوده شده‌اند، بیش از ده هزار عرب است.

وی تصریح کرد که «گروه‌های کُرد این افراد را شبانه می‌ربودند و همچنان سرنوت آنان نامعلوم است و هیچ کس نمی‌داند که آنان زنده هستند، یا مرده‌اند».

عضو شورای استانداری کرکوک خاطر نشان کرد که سرنوشت شهروندان عرب همچنان نامعلوم است و سران کُرد نیز حاضر نیستند که درباره سرنوشت آنان، سخنی بگویند».

خضر در پایان خاطر نشان کرد که کمیساریای حقوق بشر از تمام خانواده‌های قربانیان ثبت نام می‌کند تا بتواند تعداد افراد کشته شده را بداند و وضعیت آنان را پیگیری کند.

کرکوک در شمال عراق واقع شده که طبق آخرین سرشماری در سال 2014، حدود 900 هزار نفر جمعیت داشته است. در این استان‌های اقلیت‌های عرب، ترکمن، آشوری و کُرد حضور دارند.

انتهای پیام/ص

اخبار ورزشی فدراسیون کشتی، عکس پروفایل ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *